Dobry psychiatra

1.lukaszgos » 05 gru 2017, 7:51

Słowo psychiatra sporej liczbie z nas nie kojarzy się za dobrze. Wiele ludzi kojarzy lekarza psychiatrę z produkcjami telewizyjnymi, w których leczy osoby psychicznie chore. Jest w tym trochę racji. Natomiast przytaczając klasyka: nie ma osób zdrowych, są tylko nieodpowiednio przebadani, możemy zastanowić , które schorzenia leczy lekarz psychiatra. Na wstępie trzeba określić dyscyplinę naukową, w której działa psychiatra. Jest to jedna z bazowych specjalizacji medycznych. Lekarz psychiatra zajmuje się określaniem, zapobieganiem, leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Psychiatra bada jakie są ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, oraz konstytucjonalne.

Tak więc widzimy, iż lekarz psychiatra to nie tylko osoba, która pracuje w zamkniętych placówkach psychiatrycznych. Lekarz psychiatra stara się pomóc dużej liczbie osób w codziennych kłopotach. Jeden z nich to coraz częściej występujące uzależnienie od alkoholu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę psychiatra Wrocław aby na swoje oczy przekonać się jak częsty jest to problem. Również z usług lekarza psychiatry korzystają osoby, które przeżyły traumatyczne doświadczenia. Należą do nich między innymi śmierć członków rodziny. W tego typu przypadkach lekarz psychiatra pomaga pacjentom zapanować nad ich zaburzeniami psychicznymi i pomóc w powrocie do normalnego życia w społeczeństwie. Z lekarzem psychiatrom mają styczność wszyscy rekruci do służb mundurowych. Badanie psychiatryczne przyszłych kandydatów warunkuje ich przyjęcie do staży pożarnej czy wojska. Dzięki jego pracy mamy pewność, że przyszli funkcjonariusze pożyteczności publicznej będą wykonywali swoje obowiązki właściwie. Także osoby prywatne, które pragną uzyskać zezwolenie na posiadanie broni palnej, będą miały do czynienia z psychiatrą. Bez badania lekarza psychiatry nie dostaną pozwolenia. Jedynie osoby, które nie mają zaburzeń psychicznych mogą otrzymać zezwolenie na broń. Więc widzimy, że lekarz psychiatra ma też duże znacznie w kontekście społecznym.

Reasumując psychiatra to lekarz, który diagnozuje czy z naszym mózgiem jest wszystko w porządku. Jeśli znajduje jakąś przypadłość stara się ją wyleczyć. Szybkie leczenie zazwyczaj gwarantuje pełny powrót pacjenta do społeczeństwa.
Cytuj

« Wolne tematy

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml