Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

1.tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Moje nieobecności w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć mieszkanie przed mrozami i zamarznięciem instalacji centralnego ogrzewania. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Dołożyłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie mogę zweryfikować czy piec działa poprawnie i jaka jest w domu zakładana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:
Cytuj

2.adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, rozwiązanie twojego kłopotu znajdziesz w tym miejscu: https://gimnazjum56.edu.pl . Poniżej masz schemat, który obrazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć różnego typu czujniki. Najbardziej spotykane to te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Występują jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Programujesz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2021, 10:43 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
Cytuj

3.lukaszgos » 11 sty 2017, 10:53

Witaj. Na dzień dzisiejszy centrale Satel mają bardzo wiele możliwości. Natomiast przeszkodą może być twoja instalacja alarmowa w domu. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dołożyć tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie był do końca zrobiony z głową. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej stronie masz schemat montażu systemu monitoringu domu, który posiada tego rodzaju czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Wolne tematy

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml