Szukam firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

1.marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, szukam sprawdzonego wykonawcy, który zajmuje się montowaniem natrysków prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do zrobienia dwie kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na piętrze z poddaszem użytkowym. Będę wdzięczy o namiary na ekipy z okolic stolicy.

podobne tematy:
Cytuj

2.lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie wie kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu zauważono, że podgrzewając piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 5000 lat temu. Stamtąd zawędrowało szkło do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi znalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do upiększania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie szklane pochodzi z 1500 r p.n.e. A pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni także, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w obszary Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które używamy obecnie wytworzyli dopiero rzymscy szklarze dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Znaczącym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie zdobione lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Tajników procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co pozwoliło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w tworzeniu luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy brałeś pod uwagę ofertę tej firmy z okolic Warszawy jest to - mają bardzo ciekawe pracę. Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich stronie to akurat posiadają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja robiłem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam zastanawiam się nad skorzystaniem z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
Cytuj

3.adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Witam, nie sądziłem iż są takie kabiny prysznicowe. Właśnie buduję dom i zastanawiałem się jak urządzić łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dzięki za link do tej strony.

podobne tematy:
Cytuj
Sortuj wg

« Wolne tematy

cron
 

mapa witryny: sitemap.xml